Un&Tahıl&BakliyatNaturigaNaturiga Organik Pirinç Proteini Tozu 100gr
Un&Tahıl&BakliyatNaturigaNaturiga Organik Pirinç Proteini Tozu 100gr
Un&Tahıl&BakliyatNaturigaNaturiga Organik Pirinç Proteini Tozu 100gr

Naturiga Organik Pirinç Proteini Tozu 100gr (0130)

Marka : Naturiga
Fiyat : ₺39,95(KDV Dahil)

%100 organik pirinç proteini

Bitkisel protein arayanlar için iyi bir alternatif

:

Naturiga Organik Pirinç Proteini Tozu nedir?

Protein ve lif bakımından zengin bir tahıl olan pirincin karbonhidratından ayrıştırılmasıyla elde edilmiştir. Naturiga Organik Pirinç Proteini Tozu, %80 oranında protein içerir. Pirinç proteini, bitkisel bazlıdır ve kolay sindirilebilir bir protein türüdür. Bilindiği gibi protein, kas kütlesinin korunmasına ve artışına katkıda bulunur. Yiyecek ve içecekler ile karıştırmayabilerek tüketilebilecek bir üründür.

Bir karbonhidrat kaynağı olarak bilinen pirinçten protein nasıl elde edilir?

Gün geçtikçe popülerliği artan protein tozlarının arasında kahverengi pirinç proteini, içerdiği yüksek protein oranının yanı sıra gluten ve soya içermemesi, alerjen içermemesi, kolay ve hızlı sindirilebilir özellikleri sayesinde tercih edilen bitkisel protein kaynaklarından biri haline gelmiştir.
Pirincin sadece bir karbonhidrat olduğu biliniyor, ama gerçek şu ki diğer tahıllar gibi içeriğinde protein de bulunuyor. 
GDO dışı bitkilerden elde edilen özel organik enzimler, proteini ince pirinç nişastasından ayırmak için kullanılır.
Standart bir dozajda yeterli miktarda protein üretmek için büyük miktarda pirinç kullanmak gerekir. Bu oldukça pahalı ama faydalarına gerçekten değer bir maliyettir.

Kahverengi pirinç proteini sporcular için ideal bir seçenek midir?

  • Pirinç proteini sahip olduğu amino asit profili ve %80 oranındaki yüksek ve kaliteli protein içeriği ile spor sonrası beslenme için iyi bir alternatiftir.
  • Pirinç protein tozu tüm 9 esansiyel aminoasitlerin tamamını içerir.
  • Gıda alerjisi veya laktoz direnci olanlar için iyi bir seçenektir, çünkü şimdiye kadar bilinen bir pirinç alerjisi yoktur.
  • Pirinç protein tozu tüm 9 esansiyel aminoasitleri içerse de mg olarak bu aminoasitlerden lysine içeriği kas geliştiren sporcular için düşük kalabilir. Bu nedenle eksiksiz aminoasit dengesi elde etmek Bezelye proteini tozu ile beraber kullanılması tavsiye edilebilir.

 

Naturiga Organik Pirinç Proteini Tozu'nun dikkat çeken özellikleri

- %80 protein oranına sahip kahverengi pirinç proteini
- Kolay sindirilebilir
- %100 organik ham madde
- Aç/kapa kilitli paket (zip lock bag) sayesinde pratik ve hijyenik kullanım
- İlave katkı maddesi içermez
- Vegan-vejetaryenler ve protein ağırlıklı diyet uygulayanlar ve sporcular için iyi bir altenatif

Etiketler
Naturiga, Naturiga Organik, Naturiga Organik Pirinç, Naturiga Organik Pirinç Proteini, Naturiga Organik Pirinç Proteini Tozu, Naturiga Organik Pirinç Proteini Tozu 100gr, Naturiga Organik Pirinç Proteini 100gr, Naturiga Organik Pirinç Tozu, Naturiga Organik Pirinç Tozu 100gr, Naturiga Organik Pirinç 100gr, Naturiga Organik Proteini, Naturiga Organik Proteini Tozu, Naturiga Organik Proteini Tozu 100gr, Naturiga Organik Proteini 100gr, Naturiga Organik Tozu, Naturiga Organik Tozu 100gr, Naturiga Organik 100gr, Naturiga Pirinç, Naturiga Pirinç Proteini, Naturiga Pirinç Proteini Tozu, Naturiga Pirinç Proteini Tozu 100gr, Naturiga Pirinç Proteini 100gr, Naturiga Pirinç Tozu, Naturiga Pirinç Tozu 100gr, Naturiga Pirinç 100gr, Naturiga Proteini, Naturiga Proteini Tozu, Naturiga Proteini Tozu 100gr, Naturiga Proteini 100gr, Naturiga Tozu, Naturiga Tozu 100gr, Naturiga 100gr, Organik, Organik Pirinç, Organik Pirinç Proteini, Organik Pirinç Proteini Tozu, Organik Pirinç Proteini Tozu 100gr, Organik Pirinç Proteini 100gr, Organik Pirinç Tozu, Organik Pirinç Tozu 100gr, Organik Pirinç 100gr, Organik Proteini, Organik Proteini Tozu, Organik Proteini Tozu 100gr, Organik Proteini 100gr, Organik Tozu, Organik Tozu 100gr, Organik 100gr, Pirinç, Pirinç Proteini, Pirinç Proteini Tozu, Pirinç Proteini Tozu 100gr, Pirinç Proteini 100gr, Pirinç Tozu, Pirinç Tozu 100gr, Pirinç 100gr, Proteini, Proteini Tozu, Proteini Tozu 100gr, Proteini 100gr, Tozu, Tozu 100gr, 100gr,