Bahcemis Organik Zeytinyağı 1 LT
bahcemis organik Zeytinyağı 1 LT
Zeytinyağıbahçemis organikZeytinyağı 1 LT
Zeytinyağıbahçemis organikZeytinyağı 1 LT
Zeytinyağıbahçemis organikZeytinyağı 1 LT

Bahcemis Organik Zeytinyağı 1 LT (0012)

Fiyat : ₺47,00(KDV Dahil)

0,5 Asit

Aydın Yöresi Memecik türü zeytinliklerimizden elde edilmiş kendi üretimimiz olan Naturel Sızma, Erken Hasat, Soğuk Sıkım zeytinyağlarımız bir tık'la kapınızda.

:

 

Bahcemis Organik, Aydın'ın Yenipazar ilçesinde faaliyet gösteren bir aile çiftliğidir. Dağ yamaçlarında ve düz alanlarda olmak üzere toplamda 200 dönüm arazide yer alan Zeytinliklerimizden Ekim Sonu/Kasım başı Erken Hasat edilen Memecik zeytinlerimiz hiç bekletilmeden anında Soğuk Sıkım yapılarak içeriğinde bulunan Polifenol mümkün olan en yüksek haliyle korunarak sofralarınıza ulaştırılmaktadır.

Gerçek zeytinyağını anlamanız için yoğun aroma, mis gibi meyvemsi koku ve damaktaki yakıcılık en önemli unsurlardır.

Afiyet ve Sağlıkla tüketmeniz dileğiyle,

ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI NELERDİR;

Zeytinyağının Faydaları saymakla bitmez. Zeytinyağına “doğanın mucizesi” desek abartmış olmayız. En makbulünün natürel sızma zeytinyağı olduğu kabul edilmektedir.

Zeytinyağının faydalarını şöyle listelemek mümkündür:

1-CİLT SAĞLIĞI ;

Zeytinyağının en önemli faydalarından biri Cilt ve Saç yapısında gösterdiği etkidir. Cildin kimyasal yapısı ve pH değerleri ile uyumlu olduğu için, hiçbir tahrişe neden olmaz. Cildi besler, doğal olarak nemlendirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.

2-SAÇ SAĞLIĞI ;

Zeytinyağı, kuru saçların yumuşamasını ve düzleşmesini sağlar. Saç köklerini kuvvetlendirir.

3-SİNDİRİM SİSTEMİ ;

Zeytinyağının Faydalarından bir diğeri ise sindirim sistemine olandır. Antioksidan özelliği sayesinde, bağırsakların temizlenmesine faydası olur.

4-DİYABET BESLENMESİ

Kan şekeri seviyelerini azaltır ve diyabete iyi gelir. Meme ve prostat kanseri riskini azalttığı, bilimsel çalışmalar ile ispatlanmıştır. Aynı zamanda kolesterol seviyelerini düşürdüğü de bilinmektedir.

5-DİYET LİSTELERİNİN VAZGEÇİLMEZİ ;

Zeytinyağının Faydalarından en önemlilerinden biri Doymuş yağ oranının düşük olması nedeniyle, kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

6-DAMAR HASTALIKLARI ;

Sabahları aç karna içilen bir yemek kaşığı zeytinyağı, kalp ve karaciğer rahatsızlıklarının tedavisinde yardımcı olur.