Bahcemis Organik Yumurta 60'lı Büyük Boy (63-72gr)
hçemis organik Yumurta 60'lı Koli
bahcemis organik Yumurta 60'lı Koli
bahcemis organik Yumurta 60'lı Koli
Yumurtabahçemis organikYumurta 60'lı Koli
Yumurtabahçemis organikYumurta 60'lı Koli

Bahcemis Organik Yumurta 60'lı Büyük Boy (63-72gr) (0022)

Fiyat : ₺106,00(KDV Dahil)

Large Boy ( L / 63-72 gr ) / İşletme No : 1TR090510

 

Kimyasal yem kullanmadan, KEFİR, SİRKE, ZERDEÇAL takviyesiyle ve dogal bitki, topraktaki organizmalarla beslenen saglikli tavuklarimizin, Serbest Gezen Tavuk sertifikali guvenilir yumurtalaridir. Tarim İl Müdürlüğü denetimindeki çiftliğimiz 1 numara sertifikaya sahiptir.Siz ve Sevdikleriniz için güvenle sipariş ver..

:

Bahcemis Organik, Aydın'ın Yenipazar ilçesinde faaliyet gösteren bir aile çiftliğidir. Çiftliğimizde yaklaşık 2.500 adet Ataks cinsi tavuk bulunmaktadır. Tarım İl Müdürlüğü denetiminde, 1 numara sertifikalı, Serbest Gezen Tavuk Yumurtası üretimi yapmaktayız.

Tavuklarımızın beslenmesinde hiçbir şekilde Kimyasal Gıda maddesi kullanılmamaktadır, doğada ve toprakta bulunan organizmalar, kendi yetiştirdiğimiz yonca, buğday ve organik yem kullanılmaktadır.

İnsan beslenme piramidinin en önemli gereksinimlerinden biri olan Yumurta'nın faydalarını da aşağıda sizler için özetlemeye çalıştık.

Sağlık ve Afiyetle tüketmeniz dileğiyle,

YUMURTANIN FAYDALARI NELERDİR ;

Yumurtanın Faydaları saymakla bitmez, yoğun protein içeriğiyle hem günlük beslenmemizle çok önemli yer tutar hem de ağır spor yapan kişiler için vazgeçilmez bir beslenme unsurudur.

1- BEYİN GELİŞİMİ;

 - İçeriğinde yer alan kolin ile sinir sistemi gelişimi ve sağlığının korunmasında faydalıdır.

2- BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ;

 - Yumurtanın Faydalarından bir diğeri ise içeriğinde bulunan selenyumun antioksidan etkisi ile vücudun bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkisidir.

3- KALİTELİ BESLENME;

 - Sağlıklı Beslenme ve Diyet Listelerinin vazgeçilmezi olan yumurta, anne sütünden sonra en kaliteli protein kaynağı olarak 68 kalorilik enerji değeri ile oldukça düşük kalorili bir besindir.

 4- KAS GELİŞTİRME VE SPORCU SAĞLIĞI;

- İçerdiği proteinin tamamına yakını vücut proteinlerine dönüşebilmektedir. Bu sebeple Yumurtanın Faydalarından bir diğerini ise Kas Geliştirme Sporunu yapanlar için vazgeçilmez olmasını söyleyebiliriz.

YUMURTANIN İÇERİĞİ NEDİR?

- Yumurta A, B, D ve E grubu vitaminlerini önemli ölçüde içermektedir. Yumurta sarısı, D vitamini sağlayan birkaç besinden biridir.

- Hayvansal kaynaklı gıda ürünlerinden farklı olarak yumurtanın yağ içeriği çok düşüktür. Ortalama bir yumurtada yaklaşık 4,5 gram yağ bulunmaktadır.