bahçemis organik Kuru İncir 1 Kg
bahçemis organik Kuru İncir 1 Kg
Kuru İncirbahçemis organikKuru İncir 1 Kg

Bahcemis Organik Kuru İncir 1 Kg (0032)

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺119,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺99,00(KDV Dahil)

Aydın Bölgesi dağ incirlerinden, kimyasal madde kullanılmadan kurutulmuş, PESTİSİT VE PEROKSİT İÇERMEYEN, doğal, taptaze, balı akan incirlerimiz bir tıkla kapınızda.

:

KURU İNCİRİN FAYDALARI;

Kuru incirin faydaları saymakla bitmez...İçerdiği yüksek oranlı vitamin ve mineraller adeta her derde deva niteliğinde. Uzmanlarca da sıklıkla önerilen besinlerin başında gelen kuru incirin faydalarını sizler için özetlemeye çalıştık.

1. Kabızlık ve Sindirim Sorunlarına İyi Gelir,

Genellikle yüksek lif içeren besinler ile bu sorunu giderebilirsiniz. Kuru incir, büyük oranda besin lifi içermesi nedeni ile kabızlığa iyi gelir. Bununla beraber çeşitli sindirim sorunları da düzenli kuru incir tüketimi ile beraber giderilebilir.

2. Tansiyon Hastaları Kuru İncir Tüketebilir,

Kuru İncirin Faydalarından biri de, Potasyum, tansiyon ve kan basıncını dengeleyen bir maddedir. Kuru incir potasyum bakımından çok zengindir. Bu bakımdan yaşı ilerlemiş kişilere de sıklıkla önerilir. Olası bir tansiyon hastalığı riskini azaltmak için düzenli olarak kuru incir tüketebilirsiniz.

3. Diyabetik Beslenme Listeniz için de Kuru İncir çok önemlidir,

Kuru incirin yüksek lif içermesi, bu rahatsızlıkları önleyebileceği anlamına gelir. Gerek diyabet hastaları gerekse diyabet riski taşıyanlar yeterli miktarda kuru incir yiyerek sağlıklarına kavuşabilirler.

4. İskelet Sisteminizi Güçlendirir,

Kuru incirin faydaları saymakla bitmiyor, demiştik. Kalsiyum ve magnezyumu bolca bulabileceğiniz kuru incir kemik sağlığınıza ve iskelet sisteminize iyi gelir. Özellikle çocuklarda görülebilen kemik problemleri için kuru incir önemli bir tedavi yöntemidir.

5. Kilo Vermek İsteyenler için de vazgeçilmez,

Kilo almanın en önemli nedenlerinden biri de vücudun açlık yaşamasıdır. Eğer tokluk hissini sağlayabilecek besinler tüketirseniz, yeme aralığınızı uzatabilir böylece sıkı bir diyet yapabilirsiniz. Kuru incirden alınan yüksek orandaki besin lifi, midede tokluk hissi yaratır, bu da sık sık yemek yiyenlerin alabileceği bir önlemdir.

6. Kalp ve Damar Hastalıklarının Düşmanı,

Kuru incir, yaşa bağlı oluşabilecek kalp ve damar hastalıklarına da iyi gelen bir meyvedir. İçerdiği potasyum ile yüksek tansiyonunuz dengelenir ve buna bağlı yaşanabilecek kalp hastalıkları önlenebilir. Ayrıca incir yapraklarından hazırlayacağınız çay da kandaki triglisterit denilen yağı dengeler.

7. Fazla Kolesterole Karşı Kuru İncir Yiyin,

Pektin denilen maddenin bilinen en önemli özelliklerinden biri jel oluşturmasıdır. Bu nedenle gıda endüstrisinde yaygın şekilde kullanılır. Sindirim sistemi ile teması halinde yüksek kolesterolün vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Düzenli kuru incir tüketimi sayesinde pektin maddesine doğal yollarla kavuşabilirsiniz.

 8. Gribal Enfeksiyonlarla Mücadele Eder,

Kuru İncirin Faydalarından bir diğeri ise içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde özellikle salgın zamanlarında başımızı ağrıtan gribal enfeksiyonlara karşı kendimizi savunabiliriz. Bunun en doğal yöntemlerinden biri kuru incir tüketimidir.

9. Hücrelerin Yenilenmesini Sağlar,

A vitamini, C vitamini, potasyum, demir, kalsiyum gibi maddeler açısından zengin olan kuru incirin faydaları hücrelerimize de yansımaktadır. Saydığımız bu maddeler, hücre yenilenmesini sağlayarak düşük enerjiye karşı da savaş açar.

10. Cilde İyi Gelir,

Zaman geçtikçe hala dinç ve genç görünmek isteyen yüzlerin yemeleri gereken bir meyvedir. Kuru incir, cildi korur ve besler. Daha zinde ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için kuru incir tüketebilirsiniz.

11. Kanserli Hücrelerle de Savaşır,

Antioksidan özelliği ile özellikle meme kanserine olan etkileri kuru incirin kanserli hücrelere karşı tedavide kullanılmasını da sağlar. Antioksidanlar aynı zamanda kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalini de düşürür.

12. Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi,

Kuru İncirin Faydalarından bir diğeri ise bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olmasıdır. Zengin vitamin ve mineralleri sayesinde kuru incirin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi vardır.

Kuru İncirin Besin Değerleri;

Kuru incirin faydaları, içerdiği besin değerleri ile doğru orantılıdır. Bileşenlerine bakarak neden bu kadar güçlü bir meyve olduğunu bir kez daha anlayabiliriz! Öncelikle uzmanlarca da söylenen bir gerçek var ki, 1 adet kuru inciri 1 meyve yerine tüketebilirsiniz. Kuru incirin 1 tanesi; 50 kaloridir. Yine tek bir kuru incirde yaklaşık 12.77 gram karbonhidrat, 0.66 gram protein, 0.19 gram yağ, 1.96 gram lif, 2 miligram sodyum ve 136 miligram potasyum bulunur. Kalsiyum, demir, A vitamini ve C vitamini açısından da zengin oranlara sahiptir.