Salçabahçemis organikSalça 2500gr
Salçabahçemis organikSalça 2500gr

Bahcemis Organik Köy Salçası 2500gr (0044)

Fiyat : ₺129,00(KDV Dahil)

Köylü Hanımlarımız tarafından yapılan, hiçbir koruyucu madde içermeyen, sadece kaya tuzu kullanılarak, %100 domates içeriğiyle doğal salçalarımız bir tık'la kapınızda.

:

Ev Yapımı Domates Salçası ( Köy Salçası )

Domates salçamızda kırmızı domateslerimizi kullanıyoruz. Köylü hanımlarımız tarafından tamamen doğal yöntemlerle üretilmektedir. Hiç bir koruyucu&kimyasal madde yok, raf ömrünü uzatacak uygulamalar yok. Sadece Domates ve Kaya Tuzu kullanılmaktadır.  

Domatesin en lezzetli olduğu zamanda yani tam mevsiminde yaz aylarında hasat ettiğimiz domateslerle yaparız. Mevsiminde toplananan domatesleri önce bir güzel temizleriz, salça yapmak için çekirdekleri ayırılır. Çekirdeklerinden ayrıldıktan sonra elde ettiğimiz malzemeyi korumalı (sinek ve böceklerden) bir ortamda güneşe sereriz. Üzerine çok az kendi ürettiğimiz zeytinyağından koyarız ki size ulaşana kadar ki muhafazası kolay olsun.Daha sonra da kavanozlarımıza doldurup hava almaması için vakumlarız. Siz de kavanozu açtıktan sonra üzerine biraz daha BahceMis Organik Zeytinyağı ekleyebilir, bu şekilde muhafaza edebilirsiniz.

 

1 kg domates salçamızın içinde neler var? Yaklaşık 45 adet tarla domatesi ve kaya tuzu.